- Hüquqi sənədləri hazırlamaq və rəsmiləşdirmək;
- Hüquqşünaslıq fəaliyyəti ilə əlaqədar Şirkətin rəhbəri və ya özünün birbaşa rəhbərinin digər tapşırıqlarını yerinə yetirmək;
- Şirkətin rəhbərliyinə imza üçün təqdim edilən əmr, təlimat və hüquqi xarakterli digər sənədlərin layihələrinin qanunvericiliyə uyğunluğunu yoxlamaq;
- Müqavilə layihələrini hazırlamaq, müqavilələrin ekspertizasını həyata keçirərək qanunvericiliyə uyğunluğunu yoxlamaq və rəy vermək (xüsusən xarici Kontragentlərlə bağlanılan müqavilələrin)
- Şirkət işçiləri ilə müxtəlif hüquqi məsələlər üzrə yazılı və şifahi məsləhətləşmə aparmaq, digər şöbələrdən gələn hüquqi məsələlər üzrə sorğuları cavablamaq, bütün növ hüquqi sənədlərin tərtib edilməsində hüquqi dəstək göstərmək;
- Daxili Qaydaların layihəsinin hazırlanmasında iştirak etmək, həmin qaydalar üzrə Təqdimatlar hazırlamaq;
- Səhmdarların Ümumi Yığıncağının, Müşahidə Şurasının iclaslarının protokollarını hazırlamaq və digər bu kimi katiblik funksiyasını həyata keçirmək;
Tələblər
- Hüquq sahəsi üzrə bakalavr təhsili (Magistr təhsili üstünlükdür).
- Mükəmməl səviyyədə Azərbaycan və İngilis dili;
- Korporativ hüquq sahəsində ən azı 1 (bir) il iş təcrübəsi;
- AR Mülki, Mülki-prosessual, Əmək Məcəllələri üzrə peşəkar biliklərə, AR inzibati və inzibati prosessual qanunvericiliyi və normativ-hüquqi aktları barədə biliklərə malik olmaq;
- “Qiymətli Kağızlar Bazarı haqqında” Azərbaycan Respublikası Qanununu bilmək (Kapital bazarını tənzimləyən digər normativ hüquqi aktları bilməsi üstünlükdür);
- Layihələr hazırlamaq, hüquqi təhlil aparmaq və katiblik bacarığı.